Superpuchar Polski. Trofeum dla Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk pokonała Piasta Gliwice 3:1 w pojedynku, którego stawką był Superpuchar Polski. Do wygranej biało-zielonych poprowadził Lukas Haraslin, autor dwóch goli.

Biało-zieloni nie chcieli długo czekać. Szybko ruszyli do ataku, co przyniosło efekt już w 2. minucie widowiska. Na dośrodkowanie z lewej strony zdecydował się Żarko Udovicić. Obrońcy nie upilnowali Lukasa Haraslina, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

Piast mógł odpowiedzieć za sprawą Jorge Felixa. Zawodnik miał doskonałą okazję, by wyrównać na 1:1, jednak uderzył obok lewego słupka. Zmarnowana szansa zemściła się już chwilę później. Maciej Gajos centrował z prawego skrzydła. Błąd popełnił Jakub Szmatuła. Lechia kontynuowała akcję. Na strzał z szesnastu metrów zdecydował się Jarosław Kubicki i było 2:0.

Mistrzowie Polski nie zmierzali tylko przyglądać się temu, co robi rywal. Kiedy wreszcie udało się znaleźć sposób na oszukanie obrońców, brakowało skuteczności. I to zarówno w przypadku Jorge Felixa, jak i Gerarda Badii. Pierwszy spudłował głową, drugi uderzył minimalnie niecelnie z dystansu.

Piast po przerwie miał ruszyć do przodu, by odrabiać straty. Ale wtedy fatalny błąd popełnił Joel Valencia. Zagrał bardzo niedokładnie do obrońców. Futbolówkę przejął Haraslin, który po chwili wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Mistrza Polski stać było tylko na jedno trafienie. W 68. minucie z dystansu przymierzył Patryk Sokołowski. Piłka odbiła się od Błażeja Augustyna i całkowicie zmyliła Dusana Kuciaka. Wreszcie doczekaliśmy się bramki dla gliwiczan.

Podopieczni Waldemara Fornalika mieli jeszcze okazję, by przedłużyć swoje nadzieje na trofeum. Ponownie zawiodła ich skuteczność. Uderzenie z dwóch metrów Jorge Felixa odbił Kuciak.

Ostatecznie to Lechia sięga po pierwsze trofeum tego sezonu.