Liga Konferencji Europy. Przeciętny występ Lecha w Gruzji. Remis i awans mistrza Polski do kolejnej rundy kwalifikacyjnej

Remisem 1:1 po przeciętnej grze zakończyło się rewanżowe spotkanie Dinama Batumi z Lechem Poznań w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Lech bez problemów wywalczył udział w kolejnej pucharowej rundzie dzięki wygranej w Poznaniu 5:0 przed tygodniem.

Lech – podobnie jak Raków Częstochowa – udawał się na rewanż w zasadzie tylko po to, aby przypieczętować formalność, czyli awans do III rundy kwalifikacyjnej LKE.

Pierwsza połowa spotkania w Batumi nie przyniosła goli. Trzeba jednak przyznać, że Kolejorz niespecjalnie forsował tempo w tym okresie gry. To gospodarze dwukrotnie zmusili do interwencji Artura Rudkę. Golkiper Lecha stanął jednak na wysokości zadania i nie dał się zaskoczyć.

W drugiej części meczu inicjatywę nadal wykazywali Gruzini. Po raz kolejny gracze gospodarzy próbowali zaskoczyć Rudkę strzałami z dystansu, jednak bez powodzenia. Jednak akcja z 64. minuty zakończyła się powodzeniem – Mate Watsadze skuteczną główką wykończył dośrodkowanie z lewej strony boiska. Mistrzowie Polski zdołali jednak skutecznie odpowiedzieć w 76. minucie. Alan Czerwiński znalazł się przed polem karnym Dinama, miał dużo miejsca, uderzył płasko i mocno i po chwili mógł cieszyć się ze zdobytego gola.

Trafienie defensora dało Lechowi remis 1:1, zaś w dwumeczu Kolejorz zwyciężył 6:1 i może już szykować się na kolejne pucharowe starcia. Rywalem poznaniaków w III rundzie kwalifikacyjnej będzie islandzki Víkingur Reykjavík.