IO w Tokio. Hubert Hurkacz niespodziewanie odpadł w drugiej rundzie singla!

Na drugiej rundzie zakończył swój udział w rywalizacji singlistów w turnieju olimpijskim w Tokio Hubert Hurkacz. Polski tenisista przegrał 1:2 ze sklasyfikowanym na 143 miejscu w rankingu ATP Brytyjczykiem Liamem Broadym.

Hurkacz rywalizację w singlu rozpoczął od pewnej wygranej w Lukiem Savillem z Australii. Przeciwnikiem reprezentanta Polski w drugiej rundzie był zawodnik, który nigdy w swojej karierze nie potrafił wskoczyć do pierwszej setki rankingu ATP. Najlepszym miejscem Broady’ego w zestawieniu była bowiem 137 lokata.

Już pierwszy set pokazał, że tego dnia Hubert Hurkacz nie znajdował się w najlepszej dyspozycji. Podejmował mnóstwo złych decyzji, co potrafił wykorzystać rywal. W efekcie pierwsza partia padła łupem Brytyjczyka.

W drugiej odsłonie gra naszego reprezentanta nieco się poprawiła. Ważnym momentem okazało się przełamanie rywala, dzięki czemu Polak wyszedł na prowadzenie 5:3, a chwilę później doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji.

W trzeciej partii posypała się gra Hurkacza w polu serwisowym. Przy stanie 1:0 Broady zdołał przełamać naszego rodaka. Kilka minut później Polak wybronił break pointa swojego przeciwnika, jednak Brytyjczyk rozkręcał się z każdą kolejną akcją. Wrocławianin strzelił się serwisem w szóstym gemie, jednak był to tylko chwilowy przebłysk. Ostatecznie Liam Broady wygrał decydującą partię 6:3 i całe spotkanie 2:1.

Rywalem Brytyjczyka w 1/8 turnieju będzie Francuz Jeremy Chardy.