French Open. Hubert Hurkacz wyeliminowany z turnieju

Hubert Hurkacz po zaciętej walce przegrał Bułgarem Grigorem Dimitrowem 6:7 (5-7), 4:6, 6:7 (3-7) w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. Mecz trwał dwie godziny i 51 minut.

Hubert Hurkacz mierzył się z Grigorem Dimitrowem sześciokrotnie i po raz szósty przegrał, choć początek meczu dawał nadzieje na przełamanie złej serii przez Polaka. Podopieczny Craiga Boyntona przejął inicjatywę i wygrywał swoje gemy serwisowe. Nie wykorzystał żadnego z pięciu „break pointów”, mimo że w jednym z gemów prowadził już 40-0. W „tie-breaku” wrocławianin także prowadził. Później jednak pomylił się dwukrotnie, przy ani jednym błędzie rywala, przez co przegrał 5-7.

Bułgar grał niezwykle spokojnie, a przy tym również precyzyjnie. Stanowił pewne przeciwieństwo do Hurkacza, który okazywał irytację czy złość. O losach drugiej partii zadecydował siódmy gem. Serwis należał do Polaka, ale ten nie był w stanie wygrać nawet jednego punktu.

Trzeci set rozpoczął się od szybkiego przełamania po stronie Dimitrowa (3:0). Wrocławianin nie zamierzał się poddawać i w szóstym gemie odpowiedział tym samym. Po raz drugi doszło do „tie-breaka”, w którym to Bułgar ponownie przejął inicjatywę. Wygrał pierwsze cztery punkty. Choć Hurkacz zniwelował straty (3-4), to ostatecznie musiał się pogodzić z porażką (3-7). Dla Bułgara jest to pierwszy w karierze awans do ćwierćfinału French Open.

***

French Open (Paryż, Francja), 1/8 finału gry pojedynczej mężczyzn:
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 10) – Hubert Hurkacz (Polska, 8) 7:6 (7-5), 6:4, 7:6 (7-3)