Ekstraklasa. Warta wywalczyła remis ze Śląskiem

Śląsk Wrocław zremisował z Wartą Poznań w ramach 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Punkt drużynie gości w 76. minucie zapewnił Mateusz Czyżycki.

Warta Poznań poprzedni sezon zakończyła na zaskakująco wysokim piątym miejscu. Podczas okienka transferowego straciła kilku ważnych graczy, jednak trener Piotr Tworek zdołał dobrze poukładać zespół i pewnie wprowadził go w nowy sezon. Z dobrej strony w pierwszej odsłonie pokazał się debiutujący w Ekstraklasie Szymon Czyż. Były zawodnik Lazio miał spory wkład przy pierwszym golu. To on precyzyjnie dośrodkował w pole karne. Tam do piłki dopadł Jan Grzesik, który głową dał „Zielonym” prowadzenie.

Śląsk w pierwszej odsłonie nie oddał żadnego celnego strzału. Konieczne było więc przeprowadzenie zmian. Dlatego na boisku pojawili się Robert Pich oraz Bartłomiej Pawłowski. To właśnie ci piłkarze przyczynili się do strzelenia bramki w 50. minucie spotkania. Pawłowski zagrał na dobieg, a Słowak przedryblował obrońcę, wbiegł w pole karne i zdobył wyrównującego gola.

Po nieco ponad godzinie gry wykazał się także Erik Exposito. Napastnik przyjął futbolówkę przed „szesnastką” rywali, minął defensora i przymierzył z dystansu. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Śląsk spokojnie prowadził grę, zmuszając „Zielonych” do biegania. Poznaniacy jednak się nie poddawali i w 76. minucie doprowadzili do remisu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego dla wrocławian zostało wybite. Futbolówka trafiła do Mateusza Czyżyckiego. Pomocnik uderzył zza pola karnego i nie dał żadnych szans Michałowi Szromnikowi.

W doliczonym czasie gry Jan Grzesik trafił jeszcze w poprzeczkę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.