Bundesliga: Bayern śrubuje ligowe rekordy, Schalke zmniejsza dystans do Borussii

W hicie 25. kolejki Bundesligi Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością Bayer Leverkusen 2:1. Zawiedli wiceliderzy tabeli. Borussia Dortmund przegrała ze swoją imienniczką z Moenchengladbach 1:2. Trzecie w tabeli Schalke po zwycięstwie nad Augsburgiem traci już tylko punkt do Dortmundczyków.

Bayern w dalszym ciągu śrubuje rekord Bundesligi. Bawarczycy wygrali po raz 17. z rzędu. Tym razem pokonani z Monachium wyjeżdżali piłkarze Bayeru Leverkusen. Aptekarze notują porażkę za porażką. Swoje ostatnie zwycięstwo odnieśli 7. lutego, kiedy to w wyjazdowym spotkaniu 1:0 pokonali Borussię Moenchengladbach. W stolicy Bawarii poprzeczkę postawili jednak wysoko. Złudzeń pozbawiła ich bramka Mandzukicia z 44. minuty. Gdy w drugiej połowie kolejnego gola zdobył Schweinsteiger Aptekarze mogli zapomnieć o jakichkolwiek punktach. Walczyli jednak do końca. W ostatnich minutach rozmiary porażki zmniejszył Kießling.

Kolejną wpadkę zaliczyli zawodnicy z Dortmundu. Borussia przegrała ze swoją imienniczką z Moenchengladbach 1:2. Gospodarzom nie pomógł Robert Lewandowski. W meczowe statystyki Polak wpisał się jedynie żółtą kartką otrzymaną w 60. minucie meczu. Bramki dla gości zdobyli Raffael i Kruse. Losy spotkania mogła odmienić czerwona kartka Nordtveita. Borussia grając w przewadze zdobyła jednak tylko jednego gola. Jego autorem był Jojić.

Potknięcie Dortmundczyków wykorzystało Schalke, które po dwóch bramkach Huntelaara pokonało Augsburg. W tabeli Bundesligi podopieczni Jensa Kellera tracą już tylko punkt do drużyny Roberta Lewandowskiego. Polski akcent na niemieckich boiskach pozostawił również Eugen Polanski. Zawodnik Hoffenheim efektownym strzałem z woleja z linii pola karnego pokonał golkipera Mainz.

Augsburg – Schalke 1:2 (1:1)