Bundesliga. Bayern gromi na inaugurację, Lewandowski z golem i dwiema asystami!

Bayern Monachium w kapitalnym stylu zainaugurował sezon 2020/2021. Mistrzowie Niemiec w 1. kolejce ligowych rozgrywek rozbili u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen aż 8:0, a golem i dwiema asystami popisał się Robert Lewandowski.

Bayern Monachium – Schalke 04 Gelsenkirchen 8:0 (3:0)
Serge Gnabry 4′ 47′ 59′ Leon Goretzka 19′ Robert Lewandowski 31′(k.) Thomas Mueller 70′ Leroy Sane 72′ Jamal Musiala 81′

Klubowi mistrzowie Europy nie zwalniają tempa, wchodząc w nowy sezon w rewelacyjnym stylu. Podopieczni Hansiego Flicka nie dali absolutnie żadnych szans Schalke i wygrali aż 8:0. Najjaśniej świeciła gwiazda Serge’a Gnabry’ego, który popisał się hat-trickiem. Swój wkład w zwycięstwo „Bawarczyków” miał również Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 31. minucie po tym, jak pewnie wykorzystał rzut karny – podyktowany zresztą za faul Ozana Kabaka na naszym rodaku. Dla snajpera Bayernu był to tym samym 237. ligowy gol na niemieckich boiskach. Lepsi pod tym względem są tylko Klaus Fischer (268) i legendarny Gerd Mueller (365).

Co prawda w drugiej połowie „Lewy”nie trafił już do bramki gości, ale za to zaliczył dwie asysty. Najpierw w niezwykły sposób obsłużył podaniem (tzw. raboną) Thomasa Muellera, a następnie po jego zagraniu wynik meczu ustalił młody Jamal Musiala.

Warto dodać również, że oficjalny debiut w barwach bawarskiego zespołu zanotował Leroy Sane. Były zawodnik Manchesteru City – podobnie jak Robert Lewandowski – zakończył spotkanie z golem oraz dwiema asystami na koncie.