fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Resort zdrowia poinformował o nowych powiatach włączonych do strefy czerwonej i żółtej

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych zakażeniach koronawirusem. W ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 760 nowych przypadków. W dalszym ciągu epidemię najbardziej odczuwa Śląsk. Resort poinformował także o nowych powiatach włączonych do strefy czerwonej i żółtej.

Koronawirus nie odpuszcza i wciąż dotyka coraz więcej osób. Od początku epidemii w kraju odnotowano ponad 59 tys. przypadków zakażenia. Od środy liczba zwiększyła się o 767 osób. Od marca w Polsce łącznie zmarło blisko 2 tys. pacjentów, w tym 12 osób w ciągu ostatniej doby. Resort zdrowia podał także nowe powiaty, które od piątku znajdą się w strefie żółtej bądź czerwonej.

„Do strefy czerwonej wchodzi Nowy Sącz, Rybnik oraz powiaty: nowosądecki, wieluński, rybnicki, lipski i nowotarski. Strefa żółta obejmie powiaty: tatrzański, jarosławski, przemyski, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, radziejowski oraz Rudę Śląską, Żory i Białą Podlaską. Duże zagrożenie występuje także w Krakowie, Katowicach, Koszalinie oraz powiatach: wołomińskim, otwockim, puckim i starogardzkim” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

W kraju wciąż obowiązują restrykcje dotyczące zachowania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa. W placówkach administracji państwowej i samorządowej Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadzi kontrole stosowania przepisów sanitarnych.

 „Z usług szeroko pojętej administracji korzystają codziennie miliony obywateli i przedsiębiorców. Urzędy zatrudniają tysiące osób. Ważne, by petenci i urzędnicy mieli zapewnione bezpieczne warunki funkcjonowania” – oświadczył Wiesław Łyszczek, Główny Inspektor Pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada, że podobne kontrole będą systematycznie prowadzone także w innych sektorach i branżach. Ważne informacje płyną też z Komisji Europejskiej. W czwartek zakończyły się rozmowy z jedną z firm produkujących szczepionki. W imieniu wszystkich państw członkowskich Komisja będzie mogła zakupić wstępnie 225 mln dawek potencjalnej szczepionki przeciwko COVID-19. Dyrektor regionalny WHO Hans Kluge wzywa jednak, by przygotować się do życia z wirusem i nie polegać jedynie na szczepionce, która miałaby położyć kres pandemii.

– Szczepionka nie będzie końcem pandemii. Koniec pandemii będzie dniem, w którym każdy z nas weźmie na siebie odpowiedzialność i nauczy się, jak postępować z wirusem. To zależy od nas, ten dzień może być nawet jutro – mówił Hans Kluge.

Do tej pory na świecie zachorowało blisko 22 mln osób. Odnotowano 775 tys. przypadków śmiertelnych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl