Euro 2024. Porażka Polski z reprezentacją Holandii

Reprezentacja Polski w piłce nożnej od porażki rozpoczęła zmagania na Mistrzostwach Europy w Niemczech. „Biało-Czerwoni” przegrali 1:2 z Holandią na stadionie w Hamburgu.

Mecz zaczął się od prowadzenia Polaków. W 16. minucie spotkania bramkę po stałym fragmencie gry zdobył Adam Buksa. Holendrzy zdołali odpowiedzieć jeszcze w pierwszej połowie. Po niespełna pół godzinie gry za sprawą Cody’ego Gakpo było już 1:1.

Po przerwie nasi reprezentanci grali odważnie i doprowadzili do kilku groźnych sytuacji pod bramką rywali, jednak brakowało skuteczności. W 83. minucie Holendrzy ponownie trafili do polskiej bramki, ustalając wynik na 2:1.

Było to pierwsze spotkanie w grupie D. Przed Polakami kolejne mecze na Euro  – w najbliższy piątek zmierzą się z Austrią, a 25 czerwca z Francją.