Bundesliga. Lewandowski odpowiedział Wernerowi, wygrana Bayernu rzutem na taśmę

Robert Lewandowski zdobył dziewiętnastego gola w obecnym sezonie Bundesligi. Polak tym samym odpowiedział na dwie bramki Timo Wernera, a jego Bayern pokonał na wyjeździe Freiburg 3:1, zapewniając sobie komplet punktów w doliczonym czasie gry.

SC Freiburg – Bayern Monachium 1:3 (0:1)
Vincenzo Grifo 58′ – Robert Lewandowski 16′ Joshua Zirkzee 90+2′ Serge Gnabry 90+5′

Snajper „Bawarczyków” otworzył wynik meczu w 16. minucie. Wszystko zaczęło się od świetnej, indywidualnej akcji Alphonso Daviesa. Kanadyjczyk przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym zacentrował w pole karne rywali, a tam Lewandowski wślizgiem wpakował futbolówkę do siatki.

Tym samym Polak zdobył swojego już dziewiętnastego ligowego gola w bieżącym sezonie i odpowiedział na dwa trafienia Timo Wernera z hitowego starcia Borussii Dortmund z RB Lipsk (3:3). Niemiec ma tylko jedną bramkę mniej na koncie od naszego rodaka.

Bayern ostatecznie pokonał Freiburg 3:1, choć do 90. minuty jeszcze remisował. W doliczonym czasie gry mistrzowie Niemiec wyprowadzili jednak dwa ciosy, najpierw za sprawą rezerwowego Joshuy Zirkzeego, a następnie – Serge’a Gnabry’ego. Dzięki wygranej, ekipa Hansiego Flicka awansowała na trzecie miejsce w tabeli.